MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz maja 12, 2024 7:48 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz sie 21, 2005 10:33 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 15, 2005 6:34 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
wiadomosc o smierci Grzegorza Goszczyńskiego wywołała wielki smutek w mojej rodzinie. Trudno było nam się pogodzic z tą nieoczekiwaną informacją. W naszej rodzinie pamiętamy go nie tylko przez pryzmat mercedesów. Pamiętam go z opowieści rodzinnych związanych z jazdami rowerowymi na mazury i motorowerami Pegaz. Był świadkiem na ślubie moich rodziców. Ponieważ posiadał wówczas samochód, co było rzadkościa w tamtych czasach, odwiózł swoim Trabantem młodą parę w podróż poślubną do Kazmierza. Kilka lat później został moim ojcem chrzesnym, ale dla mnie był zawsze "wujkiem grześkiem".

Najlepiej pamiętam chyba jego pierwszą 115tkę, która pod koniec swojego mercedesowego życia miała charakterystyczne czarne plastikowe błotniki z przodu i przeciwmgielne refelktory. Pamiętam jak próbował tym samochodem holować garbusa mojego ojca. Garbus miał zardzewiałe hamulce po długim postoju i nie chciały mu sie obracać koła. Wujek ciągnął, koła Garbusa się nie kręciły, a z obu samochodów osypywały się kilogramy rdzy. Ale udało się i Volkswagen w końcu zaczął się swobodnie toczyć. Nigdy nie zapomnę jego wielkiego garażu, w którym dziura w drzwiach była zatkana blokiem, o ile się nie mylę, od silnika Morrisa, a całośc wypełniona przeróżnymi samochodowymi elementami.

W naszej rodzinie również przewijały się samochody MB i zawsze jakoś związane były z Wujkiem Grześkiem. W każdej rozmowie na temat mercedesów pojawiał się także i on.

Właściwie codziennie przejeżdzając w drodze do pracy koło jego domu, patrzyłem w prawo, czy stoi jakiś mercedes. Wieloktornie widziałem jak jechał dostojnie moją ulicą w swoim pięknym 300SD. Nie zapomnę też jazdy tą wspaniałą limuzyną po Warszawie, kiedy pomagał mojemu ojcu kupić jakiegoś mercedesa. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy bocznych uliczkach i przedziwnych zakamarkach Warszawy, gdzie Wujek Grzesiek pokazywał nam przeróżne porzucone Mercedesy. Mam wrażenie, że znał wszystkie stare MB w Warszawie. Często zresztą wystarczała rozmowa telefoniczna np. "nie.. tego z białym dachem to nie kupujcie. Znam. Kompletna ruina".

Tego lata pojawiła się we mnie chęć ponownego wprowadzenia do mojej rodziny jakiegoś Mercedesa. Myślałem, że będę mógł poprosić go o pomoc. Niestety nie zdążyłem...

Jest nam strasznie przykro. Trzymaj się Adam.

Maciej Krzeminski

_________________
maciej k
Warszawa


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz sie 21, 2005 11:48 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 1430
Numer GG: 34862
Lokalizacja: Warszawa
Moje najszczersze kondolencje ...

Poznałem Twojego Ojca 2 lata temu, Dlaczego tak Wspaniali tak szybko odchodzą ?





Oczywiscie mozesz liczyć na moją obecność podczas przejazdu.

_________________
Kubitus


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 22, 2005 7:30 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn gru 27, 2004 6:48 pm
Posty: 142
Lokalizacja: W-wa
Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Ojca.
Grzegorzu, nie znałem Cię długo, ale jak były cenne spotkania z Tobą...

_________________
Beczunia W123 240D '77, w całości po kapitalnym


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 24, 2005 4:23 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
Podziekowania dla Wszystkich !!

Dziekuje !

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sie 25, 2005 2:24 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: pn kwie 11, 2005 8:50 am
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Panie Grzegorzu,
dziekuję za pokazanie mi, że stare mercedesy to nie "PADAKI" jak, trochę z przekory, miałam w zwyczaju o nich mawiać...

Nasze jedyne spotkanie na kwietniowym spocie na barce oraz towarzyszaca mu przejażdżka Pańską Mercedes na zawsze zostanie w mojej pamięci!

Adam,
strasznie mi przykro. trzymaj się!

Pozdrawiam,
Małgosia Wolska


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 30, 2005 12:43 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Ta jakże smutna wiadomość zaskoczyła mnie z dala od domu... Przepraszam Cię Grzegorzu, że nie mogłem towarzyszyć Ci w Twojej ostatniej drodze na ziemi... Wiadomość o Twoim odejściu była dla mnie szokiem. Cały czas w głowie przewijały mi się slajdy z naszych wspólnych spotkań, Twój głos brzmiał mi cały czas w uszach... Nie mogę uwierzyć, że już się nie zobaczymy... Będzie mi bardzo brakowało Twoich żąrtów, histiryjek i opowiadań, którymi nas raczyłeś i bawiłeś. Niemalże zawsze jak wybierałem się na wieczorną przejażdzkę Mercem po Warszawie, na którymś skrzyżowaniu się spotykaliśmy. Te nocne spotkania z Tobą w trakcie tych bezcelowych przejażdzek na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Nawet wczoraj kiedy zaraz po powrocie zabrałem Mercedesa na krótką wycieczkę po ulicach W-wy łapałem się na tym, ze co chwilę się rozglądam za światłami Twojego SD-ka... Teraz pewnie przemieszczasz się swoimi wymarzonymi Mercedesami po niebańskich drogach, na których nie ma już dziur, czy soli... Bądź szczęśliwy tam gdzie jesteś. Nam pozostaje wielka pustka i moc wspomnień w sercach... Żegnaj !!!

Adamie przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Trzymaj się i jeżeli tylko będziesz potrzebowął czegokolwiek, to nie wahaj się do mnie odezwać.

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 13, 2005 10:35 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli ktos ma ochote to w najblizszy piątek odbedzie sie o godzinie 17.30 masz w intencji mojego Taty. Masz odbedzie sie w kościele św. Karola Boromeusza (tak jak pogrzeb) .Chetnych zapraszam..

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 08, 2005 10:08 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie !!

Chciał bym poinormować o dwóch maszach jakie odbęda sie w intencji Grzegorza Goszczyńskiego, mojego Taty.

Pierwsza odbedzie sie 17 listopada w dniu imienin Taty w kosciele na ulicy Narbutta o godzinie 18.30
Druga zaś odbedzie sie 18 Listopada w dniu urodzin (były by to 53 urodziny) w kościele św. Karola Boromeusza o godzinie 17.30

Jesli ktos ma czas i ochote to zapraszam !

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 13, 2005 10:39 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
AMG pisze:
Pierwsza odbedzie sie 17 listopada w dniu imienin Taty w kosciele na ulicy Narbutta o godzinie 18.30


Przepraszam za zamieszanie ale Piątkowa masz została odwołana.

Wiec Chetnych zapraszam w Czwartek na 18.30 do Mokotowskiego kościoła na ul. Narbutta.

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 11, 2005 10:27 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
16 Grudnia odbedzie sie Msza w kościele św. Karola Boromeusza o godz 17.30.

Wszystkich Chetnych zapraszam .

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 15, 2006 11:24 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 03, 2001 2:00 am
Posty: 2496
Lokalizacja: Warszawa
Informuje wszystkich chętnych, że jutro jest masz Rocznicowa o godzine 17.30 w kościele Św Karola Boromeusza

_________________
Pozdrowienia Adam
W116 300SD Turbo Diesel

MIKE SANDERs Korrosionsschutzfett
www.bezkorozji.pl
535-466-616


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 18, 2006 9:54 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Już rok minął od śmierci Pana Grzegorza... :( a my wciąż nie możemy się z tym pogodzić, zrozumieć, przywyknąć... to chyba nigdy nie nastąpi. Był dla nas duszą towarzystwa i gdy go zabrakło powstała wieeelka luka, której nikt nie jest w stanie zapełnić... Sam mam przed oczyma "naszą" ostatnia przejażdżkę W 126 300 SD i ostatnią rozmowę :cry: . Panie Grzegorzu nigdy Pana nie zapomnimy! Do zobaczenia!

Nasze auta przed kościołem Św. Karola Boromeusza na Powązkach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wszyscy zdążyli na Mszę, ale stałe grono nie zawiodło!

Obrazek

Obrazek

Ekipa forumowa podążą na grób:

Obrazek

Panu Grzegorzowi zapewne kręci się łza w oku, gdy widzi że Jego ukochane auto znów jeździ i przysparza chluby Jemu i Adamowi [ok] :

Obrazek

Dziękuję tym wszystkim, którzy przybyli, ale mam też nadzieję, że w niedzielę frekwencja będzie lepsza i będzie więcej MB (choć jeden /8 :roll: ) !

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 19, 2006 12:04 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
Człowiek żyje tak długo jak żyje pamięć o nim, a widać że są osoby które długo jeszcze Pana Grzegorza nie zapomną [ok]

Mitu pisze:
(...) mam też nadzieję, że w niedzielę frekwencja będzie lepsza i będzie więcej MB (choć jeden /8 :roll: ) !


Daję sobie rękę uciąć, że będzie taki jeden niebieski ;)

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91
BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sie 21, 2006 10:55 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Kiedy mam przyjechać po rękę?

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sie 22, 2006 12:43 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
Mitu pisze:
Kiedy mam przyjechać po rękę?


Zapraszam po 16-tym września, do tego czasu jest mi potrzebna :P

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl