MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz maja 05, 2024 1:16 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Coś kapie :|
Post: śr sie 17, 2005 6:51 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
Zamiast wyjaśniać po prostu pokażę :

Obrazek

Jest to zdjęcie prawej części bagażnika. Pytanie - co to jest za ustrojstwo, które zaznaczyłem na zdjęciu.
Widać tu również luźny przewód - ktoś może wie gdzie on powinien być podpięty ? Tam gdzie wchodzą 2 pozostałe nie ma już miejsca :

Obrazek

Sorry jeżeli całość postu brzmi głupio, ale naprawdę nie mam pojęcia co to jest (jakieś odprowadzenie wody ?)

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91
BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 7:53 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
mi to wygląda na odpowietrzenie zbiornika :) ale nie dan sie za to pociąć :D

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 8:06 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 15, 2002 1:00 am
Posty: 3709
Lokalizacja: Szczecin
Też to miałem na myśli ale nei chciałem się wygłupić bo ja też na 100% nie jestem pewien.. ale tak na 87,9% :D

_________________
Pozdrowki
adi
W Polsce sprzedaje się tylko godność i wódka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 9:18 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
No tak, tyle że w okolicy tego luźnego przewodu po myciu zrobiła się mokra plama. Może cieknie gdzieindziej i jest to tylko zbieg okoliczności.
Sam już nie wiem. [szalone]

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 10:38 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 15, 2002 1:00 am
Posty: 3709
Lokalizacja: Szczecin
Ujście przewodu powinno być wyprowadzone pod wąsem zderzak tylnego. Przy pomocy takiego kolanka jak jest od odmy (bardzo podobnego) ... Jest to po to aby powietrze wylatywało ze zbiornika oraz po to aby je zaciągał. Nie powinno z niego nic lecieć.

_________________
Pozdrowki

adi

W Polsce sprzedaje się tylko godność i wódka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 10:43 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
adi pisze:
Ujście przewodu powinno być wyprowadzone pod wąsem zderzak tylnego. Przy pomocy takiego kolanka jak jest od odmy (bardzo podobnego) ... Jest to po to aby powietrze wylatywało ze zbiornika oraz po to aby je zaciągał. Nie powinno z niego nic lecieć.


No tak... Problem w tym że 2 przewody idą do tej puszki, jeden grubszy odprowadza na zewnątrz auta (najniższy punkt wnęki na koło zapasowe), a jeszcze jeden 4-ty jest luzem i nie ma na niego nigdzie miejsa :-?
Poza tym wydaje mi się że cieknie z niego woda, koło niego jest w bagażniku mokro (nie śmierdzi ropą). Nic już nie rozumiem [szalone]

EDIT :

Jeszcze raz od nowa ;) :

Obrazek

Dwie rurki zaznaczone na zielono wychodzą niewiadomo skąd i wchodzą do puszki.
Rurka zaznaczona na czerwono, wychodzi z puszki i wchodzi w gumowe kolanko na dnie wnęki na koło zapasowe prowadzące na zewnątrz auta.
Całe urządzenie bym olał gdyby nie zaznaczona na niebiesko rurka, która nie wiem skąd wychodzi i do nikąd nie prowadzi. Sterczy sobie i podejrzewam ją o moczenie się bagażnika (po myciu jest mokra plama dokładnie pod nią).
Jeżeli ktoś coś potrafi doradzić to proszę o pomoc.
Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że może to być jakaś rzeźba.
Pozdrawiam.

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 11:13 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Kurde blade to jest odpowietrzenie zbiornika i ma prawo sie lać ale aby na zew. auta a nie do środka.
Po prawej stronie auta przy zderzaku masz manszetę odpowietrzenia. Może poprostu gdzieś jest dziura bo tam ciśnienia nie ma.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 17, 2005 11:33 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
sebi pisze:
Kurde blade to jest odpowietrzenie zbiornika i ma prawo sie lać ale aby na zew. auta a nie do środka.
Po prawej stronie auta przy zderzaku masz manszetę odpowietrzenia. Może poprostu gdzieś jest dziura bo tam ciśnienia nie ma.


No ok. Dzięki za pomoc. Jutro spróbuję doprowadzić to do jakiegoś porządku.

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sie 18, 2005 8:10 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:40 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Gdańsk
Oczywiście jak koledzy słusznie zauważyli to puszka z tworzywa to odpowietrzenie baku. przewody, które pozaznaczałeś na czerwono i zielono wchodzą w skład odpowietrzenia. Przewód niebieski moim zdaniem nie należy do odpowietrzenia, tym bardziej, że idzie do góry a nie na dół do baku. W przewodach odpowitrzenia moze się zebrać mikroskopijna ilość wody ze skroplenia pary, ale na pewno nie tyle, żeby zrobić "mokrą plamę"
Jedyny pomysł jaki mi się teraz nasuwa to odprowadzenie wody z okna dachowego (jeżeli takie posiadasz). Normalnie odwodnienie jest wyprowadzone przy wywietrzniku na tylnim słupku, ale mozliwe, że komuś się urwało, albo stopiło i puścił tak jak mu pasowało.

_________________
Opel kadett 1,6 1983
Mercedes 115 240D 1976


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sie 18, 2005 12:05 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
Sill pisze:
Oczywiście jak koledzy słusznie zauważyli to puszka z tworzywa to odpowietrzenie baku. przewody, które pozaznaczałeś na czerwono i zielono wchodzą w skład odpowietrzenia. Przewód niebieski moim zdaniem nie należy do odpowietrzenia, tym bardziej, że idzie do góry a nie na dół do baku. W przewodach odpowitrzenia moze się zebrać mikroskopijna ilość wody ze skroplenia pary, ale na pewno nie tyle, żeby zrobić "mokrą plamę"
Jedyny pomysł jaki mi się teraz nasuwa to odprowadzenie wody z okna dachowego (jeżeli takie posiadasz). Normalnie odwodnienie jest wyprowadzone przy wywietrzniku na tylnim słupku, ale mozliwe, że komuś się urwało, albo stopiło i puścił tak jak mu pasowało.


No to już sprawdziłem - z szybera woda wycieka prawidłowo przy tylnym prawym słupku.
W każdym razie dzięki za zainteresowanie. Szukam dalej :)

EDIT:

Sill pisze:
Przewód niebieski moim zdaniem nie należy do odpowietrzenia, tym bardziej, że idzie do góry a nie na dół do baku.


Dokładnie. Przwód ten idzie pod prawy dolny róg szyby, a gdzie dalej nie mam pojęcia.

EDIT 2 :

Jak wynika z tego schematu odpowietrzanie zbiornika jest podpięte prawidłowo. Ten wolny przewód musi prowadzić do czegoś innego.

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sie 24, 2005 6:57 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
Patrzyłem dzisiaj dokąd prowadzi ten przewód - doszedłem do prawego dolnego rogu tylnej szyby. Dalej nie wiem, ale idzie w górę, równolegle do szyby - tak jakby wchodził w jej uszczelkę.
Czy możliwe, że gdzieś w okolicach szyby jest jakieś odprowadzenie wody ?

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91

BMW E32 '89


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl