MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz maja 05, 2024 12:59 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw sie 18, 2005 3:05 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 08, 2005 1:14 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

mam 3 pytania, ktore nie daja mi spac w nocy:

pierwsze pytanie - co jest powodem zapowietrzania się układu, pompa sprzęgła czy jakaś inna opcja? Jak ma się do tego pompa przy pedale sprzęgła - czy moze to być jej wina?

drugie pytanie dotyczy tarczy sprzęgła i docisku - jak wyglada wymiana (szarpie przy ruszaniu i zdecydowałem się na wymianę całego sprzęgła) i czy może to jest powodem zapowietrzania?

trzecie pytanie - jak wyglada koszt wymiany uszczelki pod glowicą bo po przejechaniu 1352 km zdaje sie, ze troche mi ją wydmuchało? (Jest porządny zaciek po lewej stronie silnika. Jaka może być inna przyczyna?)

czwarte pytanie, ostatnie - dwie osoby i bagaż w bagażniku i siedzi na drodze. Sprężyny? Czy są różne wysokości? Słyszałem o jakichś gumach, które wkłada sie w spreżyny, ale potem auto jest chgyba strasznie twarde?

Odpowiedzi wylacznie na kartkach pocztowych proszę przesłać na adres: Telewizja Polska, ul Jana Pawła Woronicza 17 00-950 Warszawa z dopiskiem "Spokojny Sen Szaybo"

pozdrawiam

_________________
w115 220D 1974 "Baron"


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 19, 2005 8:30 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:40 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Gdańsk
Sprężyny nowe nie są drogie i mozna kupić wersje wzmocnioną. Gumy (mimo tego, że mozna dostać orginalne mercedesa) nie są najlepszym rozwiazaniem, bo usztywniają zawieszenie - "na pusto" auto będzie dziwnie podskakiwało na nierównościach zamiast kulturalnie "wybrać" a załadowane będzie "dobijało"

_________________
Opel kadett 1,6 1983
Mercedes 115 240D 1976


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 19, 2005 11:28 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr sie 17, 2005 12:31 pm
Posty: 855
Lokalizacja: [ZGL]
Pierwsze pytanie: sprawdz szczelnosc przewodu zasilajacego pompe i ilosc plynu w zbiorniczku, drugie: wimiana polega na wycagnieci skrzyni wymianie wlasciwej i zalozeniu skrzyni, zajmie Ci to kilka godzin, o ile mi wiadomo to nie moze byc powodem zapowietrzenia, trzecie: koszt to zakup uszczelki.

_________________
"Moto - Abc" 609 633 024

Mechanika, Instalacje LPG, Holowanie 24/7


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 19, 2005 3:53 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 15, 2002 1:00 am
Posty: 3709
Lokalizacja: Szczecin
szaybo pisze:
trzecie pytanie - jak wyglada koszt wymiany uszczelki pod glowicą bo po przejechaniu 1352 km zdaje sie, ze troche mi ją wydmuchało? (Jest porządny zaciek po lewej stronie silnika. Jaka może być inna przyczyna?)


"Liźnięcie głowicy" czyli lekkie splanowanieto koszt ok 50 zł (Wrocław ale cena dotyczy benzyniaka... nie wiem czy jest jakaś róznica Diesel-benzyna) Cena uszczelki pod glowice: 85-130 zł (zależy który rodzaj masz).

szaybo pisze:
czwarte pytanie, ostatnie - dwie osoby i bagaż w bagażniku i siedzi na drodze. Sprężyny? Czy są różne wysokości? Słyszałem o jakichś gumach, które wkłada sie w spreżyny, ale potem auto jest chgyba strasznie twarde?


O gumach które wkłada się w sprężyny słyszałem same złe opinie. Auto staje się twarde ale reszta zwoi (tych środkowych pomiędzy którymi nie ma tych gum) szybciej staje się miekka. Możesz zastosować większe gumpy POD sprężyny. Z tego co pamiętam to są 3 albo 4 rodzaje. Zależy też kiedy zmienialeś ostatnio sprężyny ale może już czas pomyśleć o nowych sprężynach?

_________________
Pozdrowki
adi
W Polsce sprzedaje się tylko godność i wódka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl