MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw maja 23, 2024 12:44 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt wrz 27, 2005 11:01 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 10, 2002 11:39 am
Posty: 406
Lokalizacja: Jelenia Góra (czasowo Wrock)
Się okazało, że nie tylko brak szyby był powodem basenu w samochodzie, po wstawieniu szyby wyjąłem wykładziny by je wysuszyć i przeprowadziłem test szczelnościowy... Dziewczyna doradziła mi jak ma test szczelnościowy wyglądać: należy wpuśicc do środka kota i jak kot nie ucieknie, to znaczy, że smaochód jest szczelny :P

ale serio, woda dostaje się przez podszybie i jakoś przez ścianę grodziową, jako że smaochód jest po remoncie blacharki, to podejrzewam, ze gdzieniegdzie spawy nie sa całkiem szczelny i moze odpływ wody nie jest zrobiony tak jak powinien...

i teraz pytanie zasadnicze, jak można ta ścianę grodziową uszczelnić, bo ni euśmiecha mi sie, by nowe dywaniki i nowa podłogo była zalewana przy każdym deszczu... auto i tak na zimę idzie do garażu, ale mimo wszystko, ni epo to się robiło remont, by mi podłoga odpadła po jednej zimie :)

proszę o sugestie :)

_________________
Ja-cek
1. W115 "Bombowiec - Wytwornica Dymu" w ciągłym remoncie, oj, i tak chyba do wakacji... tylko których? (-:


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 27, 2005 4:21 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 27, 2001 2:00 am
Posty: 696
Lokalizacja: Łódź
Ciekawy wątek...
u mnie również wystąpił taki problem, woda dostaje sie w okolicach wyjścia kabla antenowego do wew. przestrzeni błotnika. W moim przypadku prace ograniczą sie do zdjęcia błotnika prawego i dokładnego uszczelnienia połączeń, tak wygląda to przynajmniej w teorii [szalone]

_________________
W 115 230.4 '73 automatic
VW T3 Westfalia '83
DAS BESTE ODER NICHTS...


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 27, 2005 4:44 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 22, 2002 8:12 pm
Posty: 1180
Lokalizacja: Pruszków
Obrazek

Najczęściej chyba przecieki wystepują w miejscu łaczenia fartucha ze ścianą grodziową tuż pod główną wiązką elektryczną. W swoim 123 miejsce to uszczelniłem "gumą na pędzel" ale uszczelnienie to wytrzymało raptem rok.
Myślę że przyczyną marnej jakości tej naprawy było użycie dość słabej jakości produktu firmy Boll i niedość czyste wykonanie zabiegu. Ciekawe jak można dobrze doczyścić powierzchnię łączących się blach w którą wpłynęło już sporo brudu a dostęp jest trudny jak diabli.
Powyższe zdjęcie to oczywiście skrajność ale pokazuje miejsce o które chodzi w stanie "surowym"

_________________
Michał M Pruszków
W123 240D `82 classic white "Księżniczka"
W115 220D Kombi BINZ `73 Touring-Service
.....
Golf 1.2 TSI
maniek@w114-115.org.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 27, 2005 5:11 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
generalnie przepierdzielone ;-)
Ja cały czas walczę, wnętrze już chyba uszczelniłem (zima pokaże), za to do bagażnika leje mi się teraz ;-) i nie wiadomo skąd.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 27, 2005 5:55 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Ja cały czas walczę, wnętrze już chyba uszczelniłem (zima pokaże), za to do bagażnika leje mi się teraz i nie wiadomo skąd

miałem podobnie , najpierw wykluczyłem uszczęlkę , potem dziewczyna lała delikatnie wode na tylną szybę i boki a ja w bagażniku.............i znalazłem małą szczelinke z wewnętrznej strony zawiasu <lewa połowa> - do tej pory po każdym deszczy miałem mokro ale to juz przeszłość [zlosnik]
................... u mnie też zacieka do środka a jak sie wkurze to zrobie tak jak Arbies mówi , ale najpierwsz sprawdze to miejsce łaczenia fartucha
Pozdr

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: wt wrz 27, 2005 7:26 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
mojojojo13 pisze:
potem dziewczyna lała delikatnie wode na tylną szybę i boki a ja w bagażniku...........


Tak chcę zrobić ;-)

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz paź 02, 2005 1:07 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:40 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Gdańsk
JAk na pordzeiwałe miejsce założysz gumę to zawsze po pewnym czasie to wszystko ci wpadnie do srodka. I nie ma tu znaczenia jakość preparatu uszczelniajacego. wszelkie gumy służą do uszczelniania świerzych spoin, właśnie po to aby nie dostała sie tam woda i nie wywyłała korozii. Jedyne wyjscie to wszystko dokałdnie ppowycinać i wspawać świerzą blachę. Co do oczyszczenia to w takich miejscach niestety trzeba piaskować.

_________________
Opel kadett 1,6 1983
Mercedes 115 240D 1976


Na górę
 Tytuł:
Post: pn paź 03, 2005 10:38 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 10, 2002 11:39 am
Posty: 406
Lokalizacja: Jelenia Góra (czasowo Wrock)
ale w moim wypadku, to spawy sa tam świeże, więc nie chodzi o przekorodowane miejsca, tylko o zabezpieczenie przed przeciekaniem, niestety, jest tam juz rzucona farba, to zgaduję, że trzeba ja wyczyścić... qrcze, akurat teraz pada, a garaż mi zajęli i jak tu dojść z tym do ładu?

a zatem, mam taką koncepcję, zdejmuje błotniki, kratkę wlotu powietrza i chyba nagrzewnicę, i po wyczyszczeniu lecę całą ścianę grodziową guma na pędzel... czy moze nie przesadzać i tylko na spawach posmarować?

_________________
Ja-cek
1. W115 "Bombowiec - Wytwornica Dymu" w ciągłym remoncie, oj, i tak chyba do wakacji... tylko których? (-:


Na górę
Post: pn paź 03, 2005 6:21 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 08, 2005 1:14 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Moj tez przecieka i to chyba we wszystkich wymienionych miejscach. Przede wszystkim jednak przy uszczelce przedniej szyby - gdy porządnie leje widać jak powoli zbiera się kropla. Poprzedni wlasciciel starał sie to załatać silikonem, ale z marnym skutkiem.

Inna sprawą są uszczelki w drzwiach - jadąc obróciłem się przez lewe ramie i...przeswit pomiedzy drzwiami a słupkiem. Niestety nie stać mnie na razie na uszczelki MB. Jakie macie doświadczenia z podróbkami?

_________________
w115 220D 1974 "Baron"


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz lis 06, 2005 9:35 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt wrz 23, 2005 10:06 am
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa
A propo uszczelek i całego tego przeciekającego usrojstwa. Ja mam taki problem z bagażnikiem Jest sucha ale jak otworze klape to po 2 sekundak przelewa mi się. Problem prostu. Uszczelka bagażnika w 3 miejcach sie odkleiła. Narazie widze tam tylko popękany lakier. Proszę o rade kogoś kto juz to robił. Uszlkę kupie nową.. chyba ze ta stara zejdzie dobrze. Oto pytania mnie nurtujące przed zabraniem sie do roboty, bo nie lubie 2 razy latać po sklepach i szukać czegoś tam.
Pytania.
1. Co kupic aby się do tego zabrać. ?
a) jaki papier ścierny aby oczyścić miejsce na uszczelke
b) jaki podkład
c) jaki lakier (kolor samochodu to biały)
2. Jak zdjąć starą uszczelkę starą, która jest dość dobra jak na moje oko tyle ze sie odkleiła?
3. Czy do założenia uszczelki potrzeba zdjąć klape. O ile tak czy jest to problem czy raczej prosta sprawa?
4. Jak zabrać sie za zabezpieczenie miejsca wkłądu uszczelki
5. Na co wkleić nwoą
6. Na co zwrócić szczególną uwage podczas pracy?

dzięki za HEEELPA. Ostatnio mi naleciało do koszyka z jakimiś mapami i projektami :(

_________________
matiej
W123 300D Automatik
SevenFifty 92


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl