MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob maja 18, 2024 11:05 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt paź 04, 2005 7:22 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr cze 16, 2004 8:07 pm
Posty: 63
Lokalizacja: Irlandia/Wroclaw
Wyjeżdżam dzisiaj po okresowym przeglądzie z warsztatu, a tu ciach - świece nie grzeją, tzn. w ogóle lampka świec sie nie zapala i ta od akumulatora nie przygasa. Świece mam starego typu - szeregowe, jeżdzę już półtora roku tym samochodemi nigdy nie miałem z tym problemu. Czy to może być spalona świeca? Jak to sprawdzić, jak nie świeca to co innego?
Acha, da sie go jutro odpalić bez grzania świec? Silnik to 200D.
I tak dobrze że po przeglądzie a nie przed :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 04, 2005 8:40 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
Witam , pewnie padła Ci któraś ze swiec sprawdzić je można próbnikiem napięcia albo najlepiej wymienić świeczki na nowe ukruszona bądz upalona końcówka świecy może narobić niezłego bałaganu w silniku.Kpl. polskich świec to koszt ok 140 PLN i wcale nie odbiegają jakościa od zachodnich.

_________________
V


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 04, 2005 10:28 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr cze 16, 2004 8:07 pm
Posty: 63
Lokalizacja: Irlandia/Wroclaw
A można zmostkować upaloną świecę drutem i tak odpalić? Sytuacja awaryjna oczywiście :)


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 05, 2005 7:27 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
Nie wiem nie próbowałem..ale czy można zapalić żarówkę trzymajac w jednej rece żarówkę a drugą rękę wkładajac do kontaktu? [zlosnik]
A może znajdzies zpo prostu świecę przez która nie przepływa prąd i po sprawie?

_________________
V


Na górę
 Tytuł:
Post: czw paź 06, 2005 5:35 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr cze 16, 2004 8:07 pm
Posty: 63
Lokalizacja: Irlandia/Wroclaw
Jasne, tylko ja nie wiem jak to znaleźć. Mam jakiś miernik elektronhiczny, ale jedyna co umiem nim zmierzyć to bateria paluszek :). Możesz mi wyjaśnić "jak kretynowi" krok po kroku co mam robić? Z góry dzięki...


Na górę
 Tytuł:
Post: pt paź 07, 2005 11:14 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 25, 2004 7:38 pm
Posty: 665
Lokalizacja: Puławy
pajouk pisze:
Jasne, tylko ja nie wiem jak to znaleźć. Mam jakiś miernik elektronhiczny, ale jedyna co umiem nim zmierzyć to bateria paluszek :). Możesz mi wyjaśnić "jak kretynowi" krok po kroku co mam robić? Z góry dzięki...


Musisz sprawdzić czy świeca zamyka obwód - jak będzie spalona to nie będzie przwodzić prądu. Możesz w tym celu użyć miernika, albo żarówki. Awaryjnie można podgrzać 3 pozostałe świece zwierając tą niedziałającą - ja musiałem tak zrobić żeby zapalić i wrócić do domu. Świeca BERU kosztowała 40zł.

_________________
EX:Mercedes W115 '72, Mercedes W126 '82, BMW E30 '91
BMW E32 '89


Na górę
 Tytuł:
Post: sob paź 08, 2005 10:53 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: wt gru 09, 2003 9:58 pm
Posty: 224
Lokalizacja: z Konina
witam
nie bardzo pamietam, ale mysle ze swiece wchodza do komory wstepnej glowicy i to jest tak pomyslane na wypadek gdyby jakis kawalek swiecy od niej odpadl.
natomiast z wlasnego doswiadczenia wiem ze dociagniecie i czystosc drutow oporowych przy swiecach starego typu dobrze jest co jakis czas sprawdzic( co pol roku?) ,poniewaz zbyt luzne ich przykrecenie oslabia styk i zwieksza pobor pradu ,co powoduje zwiekszenie czasu podgrzewania i zuzycie akumulatora bo grzeja sie styki drutow oporowych a nie tylko swiece.
, inaczej mowiac podgrzewamy pod maska a nie w silniku.
a wkrotce zima i niejeden bedzie liczyl do 30 i nic.
pozdrawiam
maciej

_________________
240D3.0, no...i wszystko jasne


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 9:53 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
miałem podobnie choć przyczyna była inna - po regeneracji rozrusnika :oops: nie umasowiłem go starannie i okazało sie że świecenie nie grzeją <rozrusznik kręcił> tzn 5 świeca robiła się ciepła ale nic poztym <nie do czerowości a jedynie lekko> wystarczyło dokręcić mase i wszystko wróciło na swoje miejsce [oczko]


Pozdr

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl