MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob maja 18, 2024 2:30 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Czy jesteś za likwidacją możliwości odpowiadania na giełdzie?
Czas głosowania minął czw maja 01, 2008 12:35 am
Jestem ZA 48%  48%  [ 10 ]
Jestem PRZECIW 52%  52%  [ 11 ]
Liczba głosów: 21
Autor Wiadomość
Post: śr mar 26, 2008 11:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Od dłuższego czasu w giełdzie są niepotrzebne dyskusje, spamowanie, a czasem nieporozumienia kończące się awanturami i konsekwencjami dla tych co napisali kilka słów za dużo. Nie będę przytaczał wątku, który mnie natchnął do założenia tego tematu.
Wpadłem na taki pomysł (pewnie nie tylko ja), żeby zmienić zasady na giełdzie. Proponuję zlikwidować możliwość odpowiedzi. Autor ogłoszenia zamieszcza w ogłoszeniu informacje, które uważa za stosowne, a zainteresowani mogą autorowi wysyłać pw z pytaniami itp.
Plusy są takie, że do ogłoszeniodawcy odzywali by się tylko naprawdę zainteresowani, skończyło by się zadawanie pytań z nudów, dla frajdy czy dla nabijania postów (innymi słowy zaśmiecania forum).
Minusy są takie, że użytkownicy mający poniżej 10 postów nie mogą posługiwać się pw. Moim zdaniem jest to jednak tzw. minus dodatni ( [zlosnik] jak są plusy dodatnie to czemu nie?), bo wyeliminowałoby to użytkowników rejestrujących się tylko po to, by coś sprzedać.
Oczywiście jest to tylko moja sugestia, ale myślę ża warta przedyskutowania. W każdym razie Moderator miałby duuużo mniej pracy. Może warto wprowadzić to na próbę na okres np. miesiąca? Jak się nie sprawdzi to zawsze można wrócić do obecnego (zapalnego) systemu.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 11:03 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Ja jestem raczej za większą samodyscypliną i surowszym karaniem za spam niż zakazywaniem czegoś. Im więcej zakazów tym mniej wolności :)

_________________
ex W123 300D 83'
ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 11:57 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Piątal pisze:
Ja jestem raczej za większą samodyscypliną i surowszym karaniem za spam niż zakazywaniem czegoś. Im więcej zakazów tym mniej wolności :)


Nie żartuj z tą samodyscypliną. Nie masz dość postów na giełdzie w stylu: "Jaka cena?", "Daj jakiś namiar na siebie", "Odezwij się", itp. Od tego właśnie jest pw. Po za tym zastanów się co autor ogłoszenia zauważy najpierw: nowe posty w ogłoszeniu czy nowe pw w skrzynce?
Uważasz, że system kar ma dobrą skuteczność? Chyba tylko bany.

Rozwiązanie które zaproponowałem ma jeszcze jeden plus. Autor ogłoszenia też nie będzie mógł pisać kolejnych postów w danym ogłoszeniu, więc skończą się posty typu: "UP" albo "do góry" czy "odświeżam". Oczywiście ja rozumiem autorów ogłoszeń, że to robią, bo ogłoszenie po jednej dobie spada na środek strony, a to jest spowodowane nadmiarem nic lub mało wnoczących postów na giełdzie. Wtedy zapanuje sprawiedliwość i o tym jak wysoko jest ogłoszenie będzie decydować tylko i wyłącznie data jego zamieszczenia! Nastąpi koniec nabijania postów przez spamerów. Ewentualne zmiany treści ogłoszenia są przecież możliwe poprzez zmianę treści wiadomości, ale to nie działa jak nowy post, więc nie będzie windować ogłoszenia w górę. Po 30 dniach ogłoszenie zniknie i wtedy ogłoszeniodawca będzie mógł je zamieścić raz jeszcze (przemyśleć i zaktualizować).

Wolność to bardzo dobra rzecz pod warunkiem, że się wie co z nią zrobić :roll: .

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 7:12 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:39 pm
Posty: 580
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Mitu pisze:
W każdym razie Moderator miałby duuużo mniej pracy.

I tak mają jej nie za wiele ( ...wieltygodniowe, ba wielomiesięczne nieobecnośći na forum), forum już dawno przystosowało się do śladowej aktywnośći modów.

Piątal pisze:
jestem raczej za większą samodyscypliną i surowszym karaniem za spam niż zakazywaniem czegoś


Samodyscyplina z w/w powodu jest już i tak b.wysoka.Karać nie ma komu i wiadomo, że nie jest to skuteczne. Samosądy użytkowników kończą się pyskówkami lub beznadziejnymi dyskusjami podsyscanymi przez "widzów.
Może rzeczywiście taki "prewencyjny knebel" ograniczyłby działaność wszelkiej maści pajaców [oczko] [zlosnik],choć z drugiej strony może to usztywnić spontaniczność kontaktu.

_________________
MB C123 230CE '83 Zypressengrün metallic
MB S123 280TE '81 Lapisblau metallic
MB W123 280E '77 Milanbraun metalic
MB S210 E430 4matic


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 7:30 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Jacku pisze:
I tak mają jej nie za wiele ( ...wieltygodniowe, ba wielomiesięczne nieobecnośći na forum), forum już dawno przystosowało się do śladowej aktywnośći modów.

To czemu nie dodać nowych modów, którzy są częściej na forum? Sporo jest osób ogólnie lubianych, które nie wdają się w pyskówki i mogliby zostać modami.

_________________
ex W123 300D 83'

ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 8:56 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Jacku pisze:
forum już dawno przystosowało się do śladowej aktywnośći modów.


Raczej przyzwyczaiło się... niestety [szalone] .

Jacku pisze:
Samodyscyplina z w/w powodu jest już i tak b.wysoka.


[hehe] Jacku nie żartuj ;) .

Piątal pisze:
To czemu nie dodać nowych modów, którzy są częściej na forum? Sporo jest osób ogólnie lubianych, które nie wdają się w pyskówki i mogliby zostać modami.


Ale moderatorem może być tylko klubowicz, a to już zawęża grono potencjalnych kandydatów. Sugerujesz rozpisać konkurs na moderatora ;) ? Wybór leży w kompetenecjach klubu i nam "szarakom" nic do tego, choć proponować chyba wolno.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 9:20 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:39 pm
Posty: 580
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Mitu pisze:
Jacku napisał:
Samodyscyplina z w/w powodu jest już i tak b.wysoka.

Jacku nie żartuj .


Nie żartruję, w szczególności odnosi się to do starszych stażem forumowiczów, wśród tych rzadko łamane są reguły regulaminu.Przykładowo -kutura języka, itp.- mimo braku ingerencji modów nie porozumiewamy się rynsztokowcem.
Pomijam tu nowych i inne meteory, które wpadają narobią bałaganu i cichną. Oraz świeżych użytkowników "na dorobku" co szybo spamem i bzdetami pracują na wysoki wynik postów- jakby miało to świadczyć o ich znajomości tematu [oczko] [zlosnik] .

_________________
MB C123 230CE '83 Zypressengrün metallic
MB S123 280TE '81 Lapisblau metallic
MB W123 280E '77 Milanbraun metalic
MB S210 E430 4matic


Na górę
 Tytuł:
Post: czw mar 27, 2008 9:35 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Jacku pisze:
Nie żartruję, w szczególności odnosi się to do starszych stażem forumowiczów, wśród tych rzadko łamane są reguły regulaminu.Przykładowo -kutura języka, itp.- mimo braku ingerencji modów nie porozumiewamy się rynsztokowcem.


Tu się zgadzam, ale to jest forumowa mniejszość.

Jacku pisze:
Pomijam tu nowych i inne meteory, które wpadają narobią bałaganu i cichną. Oraz świeżych użytkowników "na dorobku" co szybo spamem i bzdetami pracują na wysoki wynik postów- jakby miało to świadczyć o ich znajomości tematu [oczko] [zlosnik] .


A skoro tych pomijasz [zlosnik] . A na serio to właśnie o to mi chodzi, żeby zlikwidować ten proceder na giełdzie, gdzie pierwotnie dyskusji miało nie być. Przecież jest hp, a tam wysypisko śmieci i o duperelach można pisać ile kto chce. Giełda nie jest jedynym podforum na którym toczą się jałowe dyskusje, ale może właśnie od tego należy zacząć.

Panie i Panowie głosując nie omieszkajcie wziąć udziału w dyskusji. Tu jest miejsce na wygłaszanie opinii o forum (nie na giełdzie). Każdy głos jest ważny, a zamieszczając swoją opinię możecie przyczynić się do zmian na forum (a licznik postów bije).

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 28, 2008 6:43 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 25, 2006 7:47 pm
Posty: 1907
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Mitu dobry pomysł! Sam jeśli daje ogłoszenie to pisze "kontakt na PW"...


Mitu pisze:
moderatorem może być tylko klubowicz, a to już zawęża grono potencjalnych kandydatów

I to może być kolejny powód by wreście zapisać sie do klubu ;)



A gdy temat bedzie zablokowany, to czy sprzedający (czyli autor tematu) bedzie miał możliwość jego edycji, badz usunięcia?

_________________
S123 300TD


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 28, 2008 8:09 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
MajsterGarage pisze:
Sam jeśli daje ogłoszenie to pisze "kontakt na PW"...


...ale i tak namiętnie piszą w ogłoszeniu(?) [zlosnik] .

MajsterGarage pisze:
Mitu pisze:
moderatorem może być tylko klubowicz, a to już zawęża grono potencjalnych kandydatów

I to może być kolejny powód by wreście zapisać sie do klubu ;)


Na czyje zlecenie ta agitacja? ;)
Jak Ty się zapiszesz to się zastanowię :) .

MajsterGarage pisze:
A gdy temat bedzie zablokowany, to czy sprzedający (czyli autor tematu) bedzie miał możliwość jego edycji, badz usunięcia?


Jak napisałem gdzieś wyżej - TAK. Możesz zmienić treść wiadomości czy nawet dodać zdjęcia, ale to nie spowoduje wywindowania ogłoszenia!

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 28, 2008 10:04 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Mitu pisze:
Panie i Panowie głosując nie omieszkajcie wziąć udziału w dyskusji.

ja też sobie kliknąłem.
Jako, że zostałem poproszony o uzasadnienie to i uzasadniam.
Kliknąłem "Jestem PRZECIW"
a teraz uzasadnienie:
- spamiarze podbijają ofertę do góry i samemu nie trzeba tego robić :)
- osoba dająca ogłoszenie, musi sama o nie dbać i jakby to powiedzieć, sama moderuje swój wątek, co zmusza ją do zaglądania do niego i kontrolowania sytuacji, nigdy nie wiadomo jaką głupotę ktoś napisze :)
- pytania zadawane przez forumowiczów nie zawsze są głupie i często z odpowiedzi korzystają inni.
- trochę jest smutne jak dostaję sześć takich samych pytań i za każdym razem musze na nie odpowiadać.

I na koniec pytanie, na które nie oczekuję odpowiedzi, czyli retoryczne, dlaczego, przez jednego, czy drugiego durnowatego mamy ograniczać forumowiczów w swobodnym i kulturalnym wypowiadaniu się, nawet na temat sprzedawnych fantów na "Giełdzie"?

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 28, 2008 10:28 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
kali pisze:
- spamiarze podbijają ofertę do góry i samemu nie trzeba tego robić :)
- osoba dająca ogłoszenie, musi sama o nie dbać i jakby to powiedzieć, sama moderuje swój wątek, co zmusza ją do zaglądania do niego i kontrolowania sytuacji, nigdy nie wiadomo jaką głupotę ktoś napisze :)


Jedno drugie neutralizuje :) .
Nie wszyscy ogłoszeniodawcy codziennie witają na forum, a tygodniowa absencja powoduje konieczność szukania ogłoszenia na dole strony albo na poprzedniej. Po za tym spamiarze nie wypowiadają się we wszystkich ogłoszeniach tylko w tych bardziej pospolitych. Co najważniejsze jak ktoś jest naprawdę zainteresowany ogłoszeniem to i tak korzysta z pw, więc czemu przy tym "tylko" nie pozostać?
Co Ty chcesz tam moderować? Nie możesz kasować, ani zmieniać treści w cudzych postach! Szczęśliwie tylko moderator może to robić.

kali pisze:
- pytania zadawane przez forumowiczów nie zawsze są głupie i często z odpowiedzi korzystają inni.
- trochę jest smutne jak dostaję sześć takich samych pytań i za każdym razem musze na nie odpowiadać.


Wszystko to sprawi, że sprzedający będą rzetelniej pisali ogłoszenia. Po za tym jak dostaniesz kilka pytań o to samo na pw to dojrzejesz do tego, aby tę informację zamieścić w ogłoszeniu co będziesz mógł zrobić poprzez edycję swojej wiadomości.

kali pisze:
I na koniec pytanie, na które nie oczekuję odpowiedzi, czyli retoryczne, dlaczego, przez jednego, czy drugiego durnowatego mamy ograniczać forumowiczów w swobodnym i kulturalnym wypowiadaniu się, nawet na temat sprzedawnych fantów na "Giełdzie"?


Odpowiem [zlosnik] .
Czemu od razu durnowaty? To że kogoś nerwy poniosły to nie znaczy, że trzeba go skreślać. Wierzę w ludzi i uważam, że każdy może wnieść coś ciekawego. Szkoda by było, aby nasze grono się zmniejszało z powodu nieporozumień, a brak dyskusji na giełdzie ograniczy nieporozumienia. Lepszym medium od dyskusji na giełdzie jest telefon, a jeszcze lepszy kontakt osobisty. Jak kupujesz gazetę z ogłoszeniami to dzwonisz czy piszesz? [zlosnik] ;)

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 21, 2008 1:35 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Trochę smutno, że Administrator i żaden Moderator się nie wypowiedzieli. :(
Frekwencja też mizerna. :-?

A co do wyników [zlosnik] :

Niech żyje wolność, wolność i swoboda
Niech żyje forum i dyskusja jałowa
Niech żyje wolność, wolność i swoboda
Niech żyje hydepark i giełda spamowa

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 21, 2008 7:22 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Co do spamowania i podbijania postów: Tak czy inaczej po miesiącu każde ogłoszenie z Giełdy razem z komentarzami z automatu wylatuje w kosmos.

Poza tym zawsze można wrzucić ogłoszenie na otoMoto, a nie do naszej Giełdy - tam nikt nie będzie komentował. Najwyżej na jakimś forum typu HP pojawi się link do tego ogłoszenia i oferta tak czy inaczej zostanie skomentowana. Często można się duzo ciekawych rzeczy dowiedzieć [oczko]

Do tego jest jeszcze opcja na naszym forum wysłania raportu/ostrzeżenia do moderatora. Zatem po co ta dyskusja?

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 21, 2008 9:57 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Mitu pisze:
Trochę smutno, że Administrator i żaden Moderator się nie wypowiedzieli.



Uwaga wypowiadam się ;).

Wg mnie pomysł słaby lepiej edukować niż zakazywać.
Nasi stali użytkownicy forum już sami pilnują kultury i merytoryki i nie potrzeba dodatkowych zakazów i ograniczeń.

Oczywiście zdarzają się sytuacje dziwne ale takie jest życie.

Zawsze można kliknąć w wykrzyknik :)

Pozdrawiam
Administrator

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl