MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:59 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw kwie 22, 2010 7:36 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz sie 09, 2009 4:21 am
Posty: 117
Lokalizacja: Braniewo
Witam kolegów i przedstawiam problem jaki powstał podczas zakupu uszczelek bocznych szybra mercedes 123. Zakupiłem od " kolegi " ROBHENA dwie uszczelki boczne , jak to Napisał oryginalne do 123 jedynie trzeba przyciąć na długość. 55zł za jedną szt. Co się okazało - uszczelki owszem można przyciąć ale są zbyt szerokie , miały być oryginalne :evil: Teraz zostałem z 110zł do tyłu bo o zwrocie pieniędzy "kolega "ROBHEN mówi nieeeee!!! Napisałem to aby nikt z szanownych kolegów nie został oszukany i w rezultacie stratny. Zamówiłem też od "kolegi" ROBHENA znaczek 200D oczywiście miał być oryginalny z oryginalnymi zaczepami. Oryginalny był ale tylko z jednym zaczepem. Drugiego brak... Przykro mi tylko , że robią takie świń stwa starzy bywalcy tego forum. Oto fotki , które dostałem od "R" , widoczne są tam "ORYGINALNE" uszczelki. Pozdrawiam kolegów...

_________________
W115 200D - ex.
W123 200D 1978 - ex .
W168 A140 1999 classic - bzyk.
W210 E290 TD elegance 1996 - Bluuu...
JUNAK M-10 1962 - na całe żcie...


Na górę
Post: czw kwie 22, 2010 8:03 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 03, 2009 10:30 pm
Posty: 577
Witam czekamy na fotki. A może było na nich nie to co kolega dostał w przesyłce?


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 6:17 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz sie 09, 2009 4:21 am
Posty: 117
Lokalizacja: Braniewo
Uszczelki , które otrzymałem są takie same jak na fotce , którą dostałem od kolegi przed zakupem.
Wiadomość z fotkami prześlę na kolegi skrzynkę e-mail gdyż tu mam problemy z umieszczeniem fotek.

_________________
W115 200D - ex.
W123 200D 1978 - ex .
W168 A140 1999 classic - bzyk.
W210 E290 TD elegance 1996 - Bluuu...
JUNAK M-10 1962 - na całe żcie...


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 7:04 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: śr sty 18, 2006 6:59 pm
Posty: 901
Lokalizacja: Legionowo
Nowa boczna uszczelka szybra zakładana do auta nigdy nie pasuje.Po docięciu na wymiar i przykręceniu wraz z jej trzymakiem należy potraktować ją młotkiem gumowym w celu ułożenia i rozpłaszczenia.Tak na marginesie ta z ASO - 140zł za sztukę też nie pasuje.


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 7:26 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 03, 2009 10:30 pm
Posty: 577
EMEK pisze:
Uszczelki , które otrzymałem są takie same jak na fotce , którą dostałem od kolegi przed zakupem.
Wiadomość z fotkami prześlę na kolegi skrzynkę e-mail gdyż tu mam problemy z umieszczeniem fotek.

Więc pytam o co koledze właściwie chodzi. Towar został wysłany dokładnie taki jaki był na zdjęciu przed zakupem (więc gdzie te oszustwo). Został uszkodzony przy próbie montażu (prawdopodobnie nieumiejętnej) a teraz mam zwracać pieniądze (po telefonicznej próbie szantażu że sprawa zostanie nagłośniona na forum). Więc pytam się za co i gdzie tu moja wina [zdziwiony]


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 7:43 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 03, 2009 10:30 pm
Posty: 577
"Zamówiłem też od "kolegi" ROBHENA znaczek 200D oczywiście miał być oryginalny z oryginalnymi zaczepami. Oryginalny był ale tylko z jednym zaczepem. Drugiego brak... " Przecież ustaliliśmy telefonicznie że w klapie do której ma być montowany nie ma otworów i nie będą wiercone a znaczek będzie montowany na taśmie przylepnej. Więc ewentualne bolce i tak będą obcięte. I jeszcze jeden cytat EMEK-a "Napisałem to aby nikt z szanownych kolegów nie został oszukany" a ja pytam gdzie tu jest te "oszustwo". Ale jeśli dorosła osoba coś pisze to rozumiem że bierze za to odpowiedzialność wiedząc że może będzie ewentualnie musieć tłumaczyć się z tych słów na sali sądowej (pomówienie) [gaduly]


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 8:34 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 27, 2007 1:34 am
Posty: 264
Lokalizacja: Zabrze
Kurde, co do zaistniałej sytuacji nie będę się wypowiadał bo jak naprawde było to chyba tylko oni wiedzą.....ale faktem jest ze kilka razy chcąc kupić coś u kolegi ROBHENA rozmawiałem z nim telefonicznie. Umówiliśmy się na konkretną cenę (wcale nie niską bo zawsze tak około połowy tego co za nową w serwisie)....po czym na miejscu stwierdzał że jednak chce 20 czy nawet 30 zł więcęj niż się umówiliśmy. Dwa razy i tak kupiłem te części...ale za trzecim się wkurzyłem i części nie wziąłem.
Z góry mówię że opisuje swój przypadek!!

_________________
W114 250c '70, wersja USA


Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 10:39 am przez Styczu, łącznie zmieniany 3 razy.

Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 9:02 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 26, 2008 7:19 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Poznań
[chory] :

_________________
280 SLC 80rp


Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 10:01 pm przez Gajowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 9:45 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Po pierwsze to nerwy w konserwy.

EMEK pisze:
Wiadomość z fotkami prześlę na kolegi skrzynkę e-mail gdyż tu mam problemy z umieszczeniem fotek.


Załączniki chodzą, trzeba tylko rozkminić panel. Pod oknem WYŚLIJ ODPOWIEDŹ masz DODAJ ZAŁĄCZNIK.
Jak nie, to puśc przez jakiś zewnętrzny imageshack.

Mam w tej chwili w domu parkę nowych uszczelek, które już przymierzyłem i jestem ich pewien. Mogę ci je zmierzyć, zważyć i podać ile włosków znajduje się w 1 cm misia.

Ten typ uszczelek występował w róznych wariantach i grubościach w różnych autach i czasem zdarza się, że jeśli ktoś zobaczy miśka, to twierdzi, że to dachowa do MB.

Oczywiście hruścik ma też rację, bo po założeniu nowych dach potrafi stanąć w połowie i trzeba się mocno napracować, żeby pierwszy raz się zamknął, a elegancki ślizg pojawiaq się dopiero po jakimś czasie.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 10:04 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz sie 09, 2009 4:21 am
Posty: 117
Lokalizacja: Braniewo
ROBHEN napisał: Przecież ustaliliśmy telefonicznie że w klapie do której ma być montowany nie ma otworów i nie będą wiercone a znaczek będzie montowany na taśmie przylepnejZamówiłem oryginalny z oryginalnymi mocowaniami ,jeśli nawet miałem zamiar przytwierdzić go do klapy przy pomocy kleju to jest mój wybór. NATOMIAST PAN PANIE ROBHEN POWINIEN POINFORMOWAĆ MNIE ,ŻE BRAK JEST JEDNEGO Z ZACZEPÓW, A NIE CHEŁPIĆ SIĘ TYM , ŻE SPRZEDAJE JE W CAŁOŚCI.
ROBHEN napisał:a ja pytam gdzie tu jest te "oszustwoNie Poinformował mnie o uszkodzeniu więc ja po odbiorze przesyłki poczułem się OSZUKANY.Oczywiście mogłem reklamować to ale wiadomo jak jest...
Odnośnie uszczelek
GAJOWY napisał: w moim przypadku nie tylko młotek ale nawet szlifierka nie pomogła.
Nie można zamontować dwa razy większych elementów ,jest to niemożliwe.

Trudno moja strata co do zamawianych części i powiem to jeszcze raz przykro mi tylko, że starzy bywalcy forum często od których zasięgamy porad zadziwiają Nas swoim postępowaniem. Panie Robhen proszę nie straszyć mnie salami sądowymi tylko rzetelniej opisywać części , które Pan sprzedaje. Myślę , że wtedy uniknie Pan przykrych komentarzy od osób, które zamówiły coś u Pana.
Widzę, że kilka osób znalazło się , a pewnie nie wszyscy jeszcze byli na forum.
Pozdrawiam...

_________________
W115 200D - ex.
W123 200D 1978 - ex .
W168 A140 1999 classic - bzyk.
W210 E290 TD elegance 1996 - Bluuu...
JUNAK M-10 1962 - na całe żcie...


Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 6:15 am przez EMEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 10:49 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 26, 2008 7:19 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Poznań
[chory]


Załączniki:
uszczelki.jpg
uszczelki.jpg [ 23.98 KiB | Przejrzano 3042 razy ]

_________________
280 SLC 80rp


Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 10:02 pm przez Gajowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 11:30 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 28, 2007 2:46 am
Posty: 1254
Lokalizacja: Bydgoszcz
ROBHEN pisze:
. Umówiliśmy się na konkretną cenę (wcale nie niską bo zawsze tak około połowy tego co za nową w serwisie)....po czym na miejscu stwierdzał że jednak chce 20 czy nawet 30 zł więcęj niż się umówiliśmy.

nie narzekaj,mi cena skoczyła ze 100 pln na 400pln [zlosnikhihi]

_________________
Dunkelheit !


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 11:41 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 03, 2009 10:30 pm
Posty: 577
Jak większość forumowiczów lubię takie "personalne" tematy bo z punktu komentatora jest się na kim wyżyć i jest się z kogo pośmiać dając upust swoim kompleksom. Z punktu "obmawianego" zaś wywołane nim zainteresowanie daje poczucie zaspokojenia jego próżności poprzez zainteresowanie jego osobą w myśl "nie ważne co i jak mówią ważne że mówią" a z punktu komercyjnego stara maksyma głosi że "antyreklama jest najlepszą formą reklamy" bo wzbudza ciekawość postronnych. Pozwolicie więc koledzy że będę "podgrzewał" wątek by za "szybko nie zleciał z afisza". Na początek jeden fakt z rozmów "poza forumowych" z kolegami EMEK i Gajowy. Obojgu w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej gdy stwierdzili że im uszczelki nie pasują "i co teraz" zaproponowałem zwrot pieniędzy za nie (więc niech kolega Gajowy nie kreuje się na "ofiarę wielkiego uszczelkowego oszusta z forum" bo konkrety zostały ustalone). Jednak potem okazało się że koledzy pogięli je w czasie próby montażu (kolega Gajowy jedną, EMEK obie) i chcą po mimo to mi je odesłać żądając zwrotu pieniędzy. No Panowie "takie cuda to tylko w Erze" (dalsze szczegóły w następnych postach).


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 12:01 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz sie 09, 2009 4:21 am
Posty: 117
Lokalizacja: Braniewo
Owszem jak to kolega napisał Oczywiście hruścik ma też rację, bo po założeniu nowych dach potrafi stanąć w połowie i trzeba się mocno napracować, żeby pierwszy raz się zamknął, a elegancki ślizg pojawiaq się dopiero po jakimś czasie. zgadzam się, że trzeba czasu aby uszczelki się dopasowały , nawet dopuszczem lekkie stuknięcia czymś miękkim aby dobrze dopasowały się. W przypadku felernych uszcelek musiałem mocno dobić pierwszą pomimo całkowicie polużnionych rynienek szybra , w których osadzone są aluminiowe szyny uszczelek. Dach zamykał się ale po założeniu następnej uszczelki dach powiedział nie.
Podobnie jak kolega Gajowy zapewniany byłem , że uszczelki są oryginalne i podobnie otrzymałem taką samą fotkę przed zakupem. Skoro zapewniał mnie stary bywalec forum jako laik dałem wiary i proszę...Na fotce widać dobrze wgłębienia na elementach aluminiowych uszczelek. Owe wgłębienia nie mogły powstać przy mocowaniu uszczelek w 123 bo mocowanie jest inne za pomocą tzw "szyny". Mogły powstać od metalowych "klamr" też stosowanych w MB ale do innych częsci.
ROBHEN napisał: Więc pytam o co koledze właściwie chodzi. Towar został wysłany dokładnie taki jaki był na zdjęciu przed zakupem (więc gdzie te oszustwo). Niech kolega odpowie sobie na zadane pytanie...

_________________
W115 200D - ex.
W123 200D 1978 - ex .
W168 A140 1999 classic - bzyk.
W210 E290 TD elegance 1996 - Bluuu...
JUNAK M-10 1962 - na całe żcie...


Na górę
Post: pt kwie 23, 2010 12:16 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz sie 09, 2009 4:21 am
Posty: 117
Lokalizacja: Braniewo
Z mojej strony to wszystko. Dostałem nauczkę ale to moja sprawa. Co do ironicznych wypowiedzi kolegi Robhena:Jak większość forumowiczów lubię takie "personalne" tematy bo z punktu komentatora jest się na kim wyżyć i jest się z kogo pośmiać dając upust swoim kompleksom. Z punktu "obmawianego" zaś wywołane nim zainteresowanie daje poczucie zaspokojenia jego próżności poprzez zainteresowanie jego osobą w myśl "nie ważne co i jak mówią ważne że mówią" a z punktu komercyjnego stara maksyma głosi że "antyreklama jest najlepszą formą reklamy" bo wzbudza ciekawość postronnych. Pozwolicie więc koledzy że będę "podgrzewał" wątek by za "szybko nie zleciał z afisza". Nie mam zamiaru podejmować tematu. Bo nie doprowadzi to do niczego. Jak to mówią możesz pogadać " JAK CHŁOP DO OBRAZU" Są ważniejsze tematy na tym forum. Pozdrawiam "Kolegę"...

_________________
W115 200D - ex.
W123 200D 1978 - ex .
W168 A140 1999 classic - bzyk.
W210 E290 TD elegance 1996 - Bluuu...
JUNAK M-10 1962 - na całe żcie...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl