MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt maja 10, 2024 4:13 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: sob kwie 24, 2010 9:00 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:53 am
Posty: 3996
Numer GG: 3939571
Lokalizacja: Zielona Góra
Techniczny temat to założył Michał. Ten jest kłótnią ;)

_________________
S124 E300 TDT '95
W124 500E '92
W124 E320CE ' 95
W124 220E '93
S124 280TE '92
W140 500SE '94


Na górę
Post: sob kwie 24, 2010 11:38 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw kwie 03, 2008 7:07 pm
Posty: 115
"Nikt do mnie nie pisał w sprawie zamknięcia tematu i dalej uważam że ta dyskusja do niczego prowadzi, oraz że spory i nieporozumienia powinno się rozwiązywać telefonicznie lub na pw." @ WASYL

p. wasyl... prowadzi, ja osobiscie bede wiedzial ze z panem ROBHEN prowadzac jakikolwiek interes trzebz uwarzec i pare razy sprawdzic co i jak. bo zawsze wychodzilem z załozenia ze spolecznosc MB8 jest wobec siebie uczciwa i szczera bo jestesmy jedna szajka ... kochamy merce i jestesmy "rodzina" z rofum, a pod CH** to my a nie nas.


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 9:35 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Proponuję nie mieszać do tego kwestii organizacji zlotu, bo to dwie różne sprawy.

O tej "subtelnej" różnicy w wymiarach i przekroju uszczelek można po prostu nie wiedzieć. Nie można natomiast się do tego nie chcieć przyznać, kiedy ta niewiedza powoduje, że ktoś traci nerwy, czas i pieniądze oraz wyraźnie sygnalizuje, że coś jest nie tak. Nie wypada też nie odpowiadać w temacie i jednocześnie zakładać w hyde parku temat o tym, jak to ktoś przysłał żaróweczkę zamiast zaworka (nie pisząc o kogo chodzi), bo można się narazić na zarzut odwracania uwagi.

Nie myślcie, że mi się nie zaświeciły oczka jak zobaczyłem nowy, dwumetrowy zwój tej misiowej uszczelki. Mimo, że na żywo różnica jest widoczna od razu, to oczywiście przyciąłem sobie kawałek z nadzieją, że może jednak...

Teoria spiskowa dot. moderatora też moim zdaniem jest w zaistaniełej sytuacji mocno naciągana. Tym bardziej, że jak kolega sam mówi: nie miał jeszcze dostępnych wszystkich narzędzi. Co prawda między cieciowaniem a moderowaniem jest ogromna różnica, ale my przecież jesteśmy dobrej myśli i trzymamy kciuki za naszych moderatorów!

Miłej niedzieli wszystkim!

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 10:58 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
WASYL pisze:
bary123ce pisze:
Techniczny temat to założył Michał. Ten jest kłótnią ;)


Właśnie!!!


No i co z tego? Póki co kłótnia ta ma merytoryczny charakter, pomijając filozoficzne wywody ROBHENA. Nikt nikogo nie obraża. Wg mnie bardzo ważne jest ustalenie faktów. Jak widać temat nie ma charakteru jednostkowego. Zatem proszę i apeluję - nie zamykaj WASYL tego tematu, chyba, że zaczną się połajanki i regularne obrażanie kilka pokoleń wstecz.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 12:04 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Gajowy pisze:
_me: how_ pisze:
Po pierwsze to nerwy w konserwy.
Mam w tej chwili w domu parkę nowych uszczelek, które już przymierzyłem i jestem ich pewien. Mogę ci je zmierzyć, zważyć i podać ile włosków znajduje się w 1 cm misia.
.


No to poroszę o takie dane ,chętnie porównam z moimi i zapewne zakupię (jak będą pasowały).

a oto zdjęcie od kolegi "znawcy uszczelek"
Załącznik:
uszczelki.jpg

może ktoś mi powie na podstawie otrzymanego zdjęcia do jakiego modelu zakupiłem :roll: może do W???


Kupując uszczelki od Robhena zadałem pytanie czy pasują do W107 ,gdybym otzrymał odpowiedź "nie wiem",
nie doszło by do tranzakcji.proste i generalnie zapomniałbym o całym zdarzeniu ale jakimś dziwnym trafem inni koledzy wracaja do tematu.Czyżby wszyscy się zmówili , :roll: straszne



Witam

Uszczelka na widocznym zdjęciu jest to uszczelka zgarniająca do drzwi która umieszczona poziomo powoduje że woda nie dostaje się do wnętrza.
Niestety ww uszczelka nie pasuje do szybra bo jest poprostu inna.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 6:21 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
sebi pisze:
Niestety ww uszczelka nie pasuje do szybra bo jest poprostu inna.


Czyli kogoś kto takie uszczelki sprzedaje jako pasujące do szyberdachu można nazwać oszustem? Czy raczej ignorantem?*

*niepotrzebne skreślić

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 6:42 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Bukol pisze:
sebi pisze:
Niestety ww uszczelka nie pasuje do szybra bo jest poprostu inna.


Czyli kogoś kto takie uszczelki sprzedaje jako pasujące do szyberdachu można nazwać oszustem? Czy raczej ignorantem?*

*niepotrzebne skreślić


Myślę że może to wynikać bardziej z niewiedzy. Oryginalne uszczelki owszem są ciasno spasowane ale pasują.
Łysy2 kupował u mnie takie właśnie które trzeba docinać sam je montuję w autach które robimy.
Różnica polega na tym że misiek jest z obu stron a w tej do zgarniania w drzwiach z jednej. I mają minimalnie inną szerokość.
Uszczelki oryginalne z ASO również trzeba docinać. Koszt w ASO jednej to ok 80 zł/szt.
Jestem daleki od nazywania kogokolwiek jakkolwiek.
Uszczelka jest taka sama jak w108, 114, 116, i też 123

Numer oryginału 108 782 01 98 koszt ło matko sprawdziłem i bardzo podrożały 150 zł/szt

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
Post: ndz kwie 25, 2010 7:28 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 16, 2009 8:03 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa [WY]
Bukol pisze:
Styczu pisze:
PS. Ciekawe jak to się odbije na atmosferze zlotu...bo przecież kto będzie komandorem....kolega ROBHEN :D


I to mnie właśnie martwi najbardziej.

I jeszcze jedno - gdziekolwiek by nie pojawiał się temat typu "zostałem oszukany" czy "nieuczciwy sprzedawca" to tak bywa, że pojawiają się głosy także na TAK. Inni, którzy coś tam kupili i są zadowoleni. A tu cisza...

A na przyszłość: po znaczki na pocztę, a nie do filatelisty [hehe]

I jak to w końcu jest z tym ściemnianiem nt. cen?

Dodam, że gdyby nie kwestia zlotu to bym się niczemu nie dziwił i pytań nie zadawał. Myślę sobie jednak, czy tu się czasem jakiś cień na Klub nie kładzie?


No to ja pierwszy zadowolony - Bukol zadziałał jak katalizator.

Dwa miesiące temu poszukiwałem kilku elementów do 123CE, zmieściłem ogłoszenie na forum i zgłosiła się ROBHEN.
Podczas rozmowy telefonicznej opisał interesujące mnie rzeczy, wskazał mankamenty i wymienił ceny.
Ponieważ część z tych elementów to blacharka, a ROBHEN opisał jej mankamenty, postanowiłem nie kupować kota w worku i przy okazji służbowej wizyty na Śląsku postanowiłem obejrzeć na żywo oferowane mi rzeczy.
Pierwszy plus – wyjazd był naładowany spotkaniami i u ROBHEN’a mogłem pojawić się dopiero późnym wieczorem, na co przystał bez problemu.
Wszystkie rzeczy które mnie interesowały były na miejscu i nie zmieniły ceny od czasu rozmowy telefonicznej.
Jedną część kupiłem, a jednej nie, ponieważ uznałem, że parytet ceny do stanu mi nie odpowiada.
Może szczęście neofity lecz jestem zadowolony z transakcji.
Nie zmienia to faktu, że pytanie _me: how_ dotyczące świadomego wprowadzania w błąd jest zasadne…

_________________
C123 230CE
C123 300CD
C114 250CE
C124 300CE


Na górę
Post: wt maja 04, 2010 11:57 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz cze 08, 2008 11:29 pm
Posty: 321
Lokalizacja: Wronki wlkp
Przepraszam, że przeskakuję ze 115 do tematu 123, ale właśnie mam problem z uszczelkami bocznymi szyber,a w115.
W ASO w Poznaniu podano mi 170,- za sztukę. Ratunku! i ustalcie wreszcie w tym wątku co i jak, bo kupić muszę.
Może ROBHEN samokrytycznie zweryfikuje sprawę. Ja wiem już na pewno, że uszczelki od szyb bocznych i drzwi są inne!
Dlatego boję się już gdziekolwiek zamawiać.
W tej chwili zobaczyłem zdjęcie. Uszczelki mają ślady zaczepów od drzwi. Z ROBHENEM rozmawiałem o tych uszczelkach z miesiąc temu i dobrze, że się wstrzymałem. Wydawało mi się dziwne, żeby uszczelki od szybra z demontażu były w dobrym stanie, o czym zapewniał.

_________________
w115 to żaden cud,ale kto kocha ten wybacza


Na górę
Post: wt maja 11, 2010 12:28 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz cze 08, 2008 11:29 pm
Posty: 321
Lokalizacja: Wronki wlkp
Zainteresowanym tanim rozwiązaniem http://www.w114-115.org.pl/j/index.php? ... 6&start=15

_________________
w115 to żaden cud,ale kto kocha ten wybacza


Na górę
Post: wt maja 11, 2010 12:57 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 26, 2008 7:19 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Poznań
heted pisze:
Zainteresowanym tanim rozwiązaniem http://www.w114-115.org.pl/j/index.php? ... 6&start=15



[dzieki] ale nie skorzystam,
niemniej patent aby szyber nie szumiał przy 150 km/h jest :dobrzex: ,
gorzej w deszczowe dni oraz ten efekt wizualny a'la zabudowa Komandor .

_________________
280 SLC 80rp


Na górę
Post: wt maja 11, 2010 11:55 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr sie 19, 2009 8:18 am
Posty: 123
Lokalizacja: Warszawa
Z tego co mi się wydaje uszczelka ta nie odpowiada za przeciekanie - od tego są odpływy i cała wanna czy jak to się nazywa - uszczelka na pewno mniej przepuści. Ja do swojego CE zamontowałem A1237250265 76PLN za sztukę. (montował kolega hruścik, ale nie wspominał o jakiś problemach).

Pozdrawiam

_________________
w123 230CE 83


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl