MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz maja 19, 2024 1:55 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sob gru 19, 2009 4:39 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 16, 2003 10:16 pm
Posty: 974
Lokalizacja: pomiędzy Legnicą a Wrocławiem
OT
cicha okolice krowy świnie traktory lasy łąki pola dookoła

Cicho to jest aż do czasów zasiewu i żniw. Zobaczysz, że gdy wyjadą maszyny na pola, to nie będzie tak cicho.

_________________
MB 123 200D '81, wersja taxi, podłokietnik, elektryczne lusterko - najsympatyczniejszy dieselek.
MB 123 230E, ASB i gaz 82 - dawca
Audi 100 2,3, ASB i gaz 91.


Na górę
 Tytuł:
Post: sob gru 19, 2009 5:41 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
ludzieeee... o czym wy gadacie? styka już! poświęcilibyście troszkę więcej uwagi na to jak mesiek wygląda, nie ma więcej żadnych słów krytyki? :o
a teraz mała aktualizacja :)
może rozpocznę od przedstawienia głównego artysty malarza, lakierniko-blacharza... tak więc :-?
Obrazek
jak widać koledze nie brakuje ani humoru, ani fantazji :lol: dba także o swoje zdrowie! a że ładnie pozował pyknąłem mu jeszcze jedno zdjęcie na pamiątkę:
Obrazek

a teraz trochę szczegółów... co do lakieru, wyszedł dobrze! tutaj komora:
Obrazek
trzeba teraz ogarnąć silnik, żeby wyglądał co najmniej tak smacznie jak stodoła jego koników :-?
tutaj dach:
Obrazek
świeci się dobrze! :D
ogólna całość:
Obrazek
Obrazek
kolor wydaje się być ciemniejszym aniżeli te, co widziałem na zdjęciach
jednak może to być wina oświetlenia?! bynajmniej nic nie szkodzi, będzie jak jest! :)
tutaj mała próbka, jak wygląda kolor i warstwa lakieru:
Obrazek

i na koniec mały zonk... dotarło do mnie, że jeśli cokolwiek zimą malować przy mrozie na zewnątrz, to tylko w komorze..
Grzaliśmy pomieszczenie ciągle i jak widać nie udało się uzyskać odpowiedniej temperatury, kolega polał lakierem, a ten spływał sobie tu i ówdzie, gdyż nie wiązał tak szybko jak powinien... Oto przykład:
Obrazek
Lecz myślę że polerka da rade w tym przypadku, a jeśli z efektu nie będę zadowolony to przyjdzie kolejna porcja lakieru! :)
Pozdroo.


Na górę
 Tytuł:
Post: sob gru 19, 2009 9:53 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:03 pm
Posty: 2213
Lokalizacja: Wielkopolska (Zduny)
barpawel pisze:
jestem wieśniakiem
a raczej będę bo za parę lat przeprowadzę się w piękna malowniczą i cicha okolice krowy świnie traktory lasy łąki pola dookoła [zlosnik]

Ja już jestem od dwóch latek [zlosnik] ja i mesio sobie przynajmniej odpoczywamy jak w sanatorium, szum lasu, czyste powietrze, spokojna okolica, mało ruchliwa droga, jest się z czego cieszyć, już nigdy nie wrócę do miasta !

_________________
Tatowóz: w163 2,7CDI
Moje:2xw115,w114 230.6, 5xw108 w186 300C A124
Sprzedam!! :
w108 280SE 3.5 manual oraz masa części do 108


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 20, 2009 10:44 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
http://cgi.ebay.de/KAW-Tieferlegung-Mer ... 3c9ec4bd75 :-?


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 20, 2009 11:51 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:18 am
Posty: 207
Lokalizacja: Zielona Góra
Kolorek ekstra, świeci się jak psu jajca. Masz już jakąś wizję na koła? Może chromowane? Kolor wnętrze będzie jasny?

_________________
W123 200D '82 "Puchacz"


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 20, 2009 1:35 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
Jasne że pomysł na koła już jest! BBS RS w 16'' - MARZENIE, no może jeden z wielu celów do osiągnięcia :D rzecz jasna w odpowiednim setupie, z jakimiś 2,5'' rantami :-? tylko skąd na to kase wziąć? :x
http://allegro.pl/item850419345_bbs_rs_ ... ecane.html mniej więcej coś takiego :D
póki co mam jednak inny pomysł, mianowicie poszerzyć oryginalne 14'' stalowe felgi, do tego oryginalne kołpaki (tak co by wypchać czymś nadkole, bo na tyle wyglądają strasznie przy tak wąskim kole) lub też jakieś 17'' poszerzane stalówki, choć nie wiem jak to by wyglądało :x

kolor wnętrza jest jasny, skaj po bokach w środku materiał.. Jeśli uda mi się doprowadzić tapicerkę do należytego stanu, na pewno będzie w środku! :D
marzy mi się jednak jakaś skóra, wychodziły w oryginale jasne, skórzane tapicerki?


Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 1:55 pm przez przemojek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 20, 2009 1:47 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lut 21, 2008 9:37 pm
Posty: 393
Lokalizacja: Kraków
wychidziły

http://www.astralsilber.de , zakładka ''Polsterungen im W123'' <br>Dodano po 1 minutach.:<br> wychodziły

http://www.astralsilber.de , zakładka ''Polsterungen im W123''

_________________
W123, 1984 TAXI .... 200D


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz gru 20, 2009 11:31 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:18 am
Posty: 207
Lokalizacja: Zielona Góra
przemojek pisze:
póki co mam jednak inny pomysł, mianowicie poszerzyć oryginalne 14'' stalowe felgi, do tego oryginalne kołpaki


Są też oryginalne kołpaki w rozmiarze 15cali , były montowane w wersjach specjalnych (karetki, karawany itp.)
W beczce była jasna skóra i MBtex (to z czego są boczki czyli skaj)

_________________
W123 200D '82 "Puchacz"


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 09, 2010 7:05 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
emano!
z wielką dumą i zadowoleniem ogłosić mogę, że etap prac lakierniczych dobiegł dziś do mety! :lol: elementy zostały niedawno maźnięte w należyty sposób i z należytą uwagą!
Wygląda to lepiej niż dobrze, choć wiadomka... zawsze jakieś druty są, ale zauważyć je będą w stanie tylko ludzie, mający choć trochę pojęcia na temat lakiernictwa.
tak więc, co tutaj dużo się ślinić... patrzcie i komentujcie w sposób jaki uważacie za adekwatny. Jeśli już krytykować, to jedynie konstruktywnie!
pozdro 666

tutaj widok na przygotowania
Obrazek
Obrazek

tutaj już widok jak to wygląda!:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z pozdrowieniami!
:P
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: pn sty 11, 2010 9:08 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
a więc, czas zacząć nowy etap... etap prac mechanicznych! :-?
zaczynamy od silnika, kapitalki nie planuję, bo chyba nie potrzeba, a i fundusz jest póki co ograniczony - może kiedyś :x
zależy mi jednak by wyglądał estetycznie, tak więc blok w czarny, pokrywa i inne bajery w polerke :lol: o ile ambicji wystarczy :-?

silnik już po ogarnięciu szczotą na kątówce! :evil: :
Obrazek
Obrazek
oklejony:
Obrazek
pomalowany:
Obrazek

prawie skończony i złożony:
Obrazek
Obrazek

jako, że skrzyni praktycznie nie widać, postanowiłem się zbytnio nad nią nie 'spuszczać':
Obrazek


Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 10:35 pm przez przemojek, łącznie zmieniany 5 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: śr sty 13, 2010 4:05 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 02, 2009 1:09 pm
Posty: 48
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Czytałem Twój wątek z zaciekawieniem a to dlatego ze też chcę pewnego W123 zwracającym uwagę ładnym kolorkiem pociagnąć, delikatnie obniżyć i na ładne kółka postawić :), ale bez żadnych spojlerów itp, za co pewnie będę mocno na tym forum krytykowany, ale lowrider robiony ze starego Merca podoba mi się. Oczywiście moje W123 240D USA jest i będzie w oryginale, mam zamiar zarejestrować go jako zabytek to tak nawiasem mówiąc. Więc nie jesteś sam z takim pomysłem i wizją obnizonego W123 postawionego na ciekawych kołach. Z niecierpliwością będę czekał na dalszy etap Twojej pracy...

_________________
EX - W123 , 240D 1980r. wersja USA

EX - W123 , 240D 1979r. wersja USA

EX- BMW E36 325i USA 1993r.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sty 13, 2010 9:01 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
FLORO pisze:
delikatnie obniżyć i na ładne kółka postawić

przecież to tylko sprawia, że beczka piękniejsza się staje, dlatego nie rozumiem tych wszystkich sprzeciwów że nie bo... NIE?
skąd masz te wersje USA? [zlosnikz] pytam z ciekawości, bo to chyba rarytas teraz? :-?
i kręci mnie, by znaleźć, odnowić i upchnąć klimatyzacje :lol:
ale to wszystko tylko i wyłącznie plany, bo fundusze ograniczone :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sty 13, 2010 10:07 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 02, 2009 1:09 pm
Posty: 48
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
przemojek pisze:
FLORO pisze:
delikatnie obniżyć i na ładne kółka postawić

przecież to tylko sprawia, że beczka piękniejsza się staje, dlatego nie rozumiem tych wszystkich sprzeciwów że nie bo... NIE?
skąd masz te wersje USA? [zlosnikz] pytam z ciekawości, bo to chyba rarytas teraz? :-?
i kręci mnie, by znaleźć, odnowić i upchnąć klimatyzacje :lol:
ale to wszystko tylko i wyłącznie plany, bo fundusze ograniczone :roll:


W123 z 1980 roku kupiłem od sąsiada który od 1990r był drugim włascicielem w USA i sprowadził go do Polski w 1995r. cała historia opisana w temacie remontu mojego W123 240D USA

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=45720

A dawca kilku detali i oryginalnej klimy kupiony też w Polsce , był swego czasu wystawiony na allegro...

_________________
EX - W123 , 240D 1980r. wersja USA

EX - W123 , 240D 1979r. wersja USA

EX- BMW E36 325i USA 1993r.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr sty 27, 2010 10:32 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
tak więc czas na mały aktual...
wpadłem na pomysł, że może złożę tą beke w końcu do kupy :lol: idzie dość ciężko, no ale teraz to już z górki! :D
może w tym poście będę zamieszczał i aktualizował fotki odnośnie składania :P
tak więc, central, kabelki i inne pierdołki wewnątrz karoserii już ułożone, przednia szyba włożona, podsufitka naciągnięta, komora bagażnika zakonserwowana (podobnie jak podwozie) i odmalowana! :D
tutaj zdjęcia jak wygląda podwozie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tak jak mówiłem, teraz to już z górki, zostało tylko:

-skręcenie zawieszenia i zamontowanie go (drobnostka?:P)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


-ubranie wnętrza (lecz najpierw wyprać muszę w jakiś sensowny sposób
siedzenia),
Obrazek

Obrazek

teraz małe porównanie, wyglądało to tak:
Obrazek

a wygląda teraz tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
co wy na to?

Obrazek
Obrazek


a o to mój pomocny kolega! :D
Obrazek
postanowiłem zaryzykować, co jak widać, raczej się opłaciło! :)

-wcisnąć tylną szybę,
-poprzykręcać wszystkie elementy do karoserii (najpierw zmontowanie drzwi),
-polerka,
-założenie wszelkich chromów! :D
i będzie bajka... chciałbym to wszystko wyżej wymienione wykonać do końca teraźniejszego tygodnia
:-?


Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2010 1:32 pm przez przemojek, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 30, 2010 6:28 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
-wrzucić silnik:
chwila strachu i po sprawie! :D
Obrazek
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl