zlot_mb8_podlasie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

XXVII ZLOCIE MB/8 CLUB POLAND

który odbędzie się w dniach 08 – 11 września 2016 r.

w Siemiatyczach na Podlasiu

Będzie to również zlot, podczas którego będziemy świętować jubileusz 15-lecia istnienia MB/8 Club Poland!

Honorowy Patronat nad Zlotem objął

Herb_Siemiatycz1

Burmistrz Miasta Siemiatycze Pan Piotr Siniakowicz

Partnerzy:

Autotrade

www.autotrade.mercedes-benz.pl

jol-met_logowww.jol-met.pl

renowacja_felg

Renowacjafelg.pl

remigraf

Remigraf – Drukarnia

skowronski

 

Wstępny plan zlotu:

Czwartek 08.09.2016
od 16.00 „Eternite – Poznaj Podlasie” baza zlotu – rejestracja za załóg
20.00  Grill

Piątek 09.09.2016

7.00-8.30 śniadanie
9.00  – start I załogi do rajdu turystycznego

13:00  Obiad na trasie zlotu
18.00  Powrót do bazy zlotu
19:30   Kolacja

20:30 Wieczorna niespodzianka 🙂

Sobota 10.09.2016

8.00-9:00 śniadanie
9.30  Start I załogi do rajdu turystycznego

16.00  Obiad w bazie zlotu

Czas wolny – integracja, odpoczynek, możliwość korzystania z atrakcji ośrodka, zajęcia w podgrupach 🙂
20.00  Bal komandorski

Niedziela 11.09.2016

10.00  Wyjazd z bazy, przejazd kawalkadą do Siemiatycz

10:30 Konkurs elegancji
13.00  Oficjalne zakończenie zlotu

 

Bazą zlotu będzie kompleks wypoczynkowy „Eternite – Poznaj Podlasie” znajdujący się w Wólce Nadbużnej, w powiecie siemiatyckim.

photo.jpg

Wólka Nadbużna położona jest w malowniczej Dolinie Bugu, której największym walorem jest rzeka o naturalnym korycie z wieloma skarpami; wyjątkowe bogactwo fauny i flory z udziałem rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz oczywiście piękne lasy.

Baza Zlotu Eternite 1
Kompleks „Eternite” jest znakomitym miejscem do czynnego wypoczynku i rekreacji, organizacji szkoleń, spływów kajakowych, konferencji, wczasów oraz imprez okolicznościowych, rodzinnych jak i biznesowych.

Baza Zlotu Eternite 2
Swoim gościom oferuje: basen, 2 sauny, masaże, solarium, grotę solną, salę fitness, kręgielnię z bilardem, 2 bary, restaurację i 2 sale konferencyjno – bankietowe.

Adres:

Kompleks wypoczynkowy
Eternite – Poznaj Podlasie
Wólka Nadbużna 66
17-300 Siemiatycze

www.eternite.pl

 

Koszty udziału

Koszt udziału w zlocie – 590 PLN od osoby.

Dla członków klubu MB/8 (niezalegających ze składkami) – 490 PLN od osoby.

Członkowie najbliższej rodziny (mąż, żona, rodzice, rodzeństwo) Klubowicza z minimum 2-letnim stażem (liczone ilością składek) – 490 PLN

Dodatkowe informacje:

– dzieci 0-3 lat – 0 zł (spanie i jedzenie z rodzicami)

– dzieci 3 – 12 – 300

Cena zlotu obejmuje: materiały zlotowe, noclegi (w pokojach 2,3 i 4 osobowych – w zależności od dostępności), wyżywienie, bilety wstępu do odwiedzanych miejsc.

Zwierzęta domowe (psy i koty) są mile widziane w ośrodku jednak ośrdoek pobiera opłaty w wysokości 60 PLN za pobyt zwierzaka!

Ważne ! – Pamiątkowe koszulki zlotowe są dodatkowo płatne – 25 PLN/szt. Koszulki można zamówić poprzez formularz zgłoszeniowy!

Po wypełnieniu formularza należy czekać na potwierdzającego maila z podaną kwotą do zapłaty.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto klubu do 25.08.2016

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie MB/8 Club Poland

Marii Konopnickiej 12

55-100 Trzebnica

numer rachunku:25 1500 1285 1212 8003 6092 0000

UWAGA !

LICZBA UCZESTNIKÓW JEST OGRANICZONA. O UDZIALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ POTWIERDZONYCH DOKONANIEM WPŁATY NA KONTO.

Regulamin_XXVII_Zlotu_MB8_Club_Poland

Formularz zgłoszeniowy:  na dzień dzisiejszy lista uczestników jest zamknięta. 

 

Garść informacji o regionie:

Miasto Siemiatycze

Siemiatycze_zalew nr1-001

Siemiatycze to miasto powiatowe liczące blisko 15 tys. mieszkańców. Miasto leży 150 km  od Warszawy, 100 km od Białegostoku.

Historia Siemiatycz jako miasta sięga połowy XVI w. Prawa miejskie nadał Siemiatyczom król Zygmunt August w 1542 r. W historii miasta niezwykle istotny był wiek XVIII. Rozwój w tym czasie miasto zawdzięczało ówczesnym właścicielom z rodu Sapiehów, w tym Księżnej Annie  z Sapiehów Jabłonowskiej. Oświecona Księżna i jej zbiory przyrodnicze, geologiczne czy historyczne przyciągały do miasta gości z kraju i ze świata, wśród nich byli H. Kołłątaj, S. Staszic, I. Krasicki, S.A. Poniatowski, cesarz austriacki Józef II. W czasie przypadającym na okres zaborów, miasto przestało pełnić funkcję rezydencji magnackiej. W 1807 r. Siemiatycze przyłączone zostały do Cesarstwa Rosyjskiego. W lutym 1863 r. rozegrała się tu jedna z największych bitew Powstania Styczniowego zakończona klęską oddziałów powstańczych. W walkach zniszczona została znaczna część miasta, w tym pałac Jabłonowskich, którego nigdy potem nie odbudowano. Ożywienie gospodarcze nastąpiło w końcu XIX w. Rozwijał się przemysł włókienniczy. Czynne były cegielnie, kaflarnie, browary, gorzelnie, wytwórnia tytoniu, młyny, zakłady produkujące naczynia miedziane i mosiężne, zakład skórzany, kuźnie. Kolejnych zniszczeń nie szczędziły miastu I i II wojna światowa, zabudowa została zniszczona w 25%. Przez kolejne lata następował systematyczny rozwój miasta. Obecnie Siemiatycze wyróżniają się gospodarczo oraz turystycznie, w 2015 roku znalazły się wśród 10 najlepszych produktów turystycznych województwa podlaskiego. W tym samym roku na Placu Jana Pawła II stanął posąg Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Mosiężna figura została wzniesiona na cześć księżnej, która w XVIII w. opiekowała się i zarządzała miastem. Była jedną z najbogatszych oświeconych kobiet w ówczesnej Polsce. Obok posągu znajduje się kamienna ławeczka, na której można usiąść i odpocząć w otoczeniu ozdobnej roślinności.

Siemiatycze_centrum-001

Spędzając czas w Siemiatyczach warto zobaczyć:

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XVII w. – ul. 3 Maja

– dawny zespół klasztorny misjonarzy z XVIII w. – ul. 3 Maja

– Cerkiew pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła z XIX w. – ul. Powstania Styczniowego

– dawną oranżerię z przełomu XVIII/XIX w. – ul. Legionów Piłsudskiego

– sfinksy – ul. Pałacowa

– dawną synagogę z XVIII w. – ul. Zaszkolna

– dawny dom talmudyczny z XIX w. – ul. Pałacowa

– Cmentarz żydowski z XVIII w. – ul. Polna

– Kaplice:

  • Kaplicę cmentarną w. św. Anny  z XIX w. – ul. Rogińskiego
  • Kaplicę cmentarną ewangelicką z przełomu XVIII/XIX w. – ul. Ciechanowiecka

 

Wypoczynek

Miasto Siemiatycze to doskonałe miejsce na wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi i dobra lokalizacja do organizacji spotkań firmowych, wyjazdów szkoleniowych i zgrupowań sportowych.

Ze względu na duże obszary porośnięte lasami oraz najczystsze powietrze w kraju, region Podlasia nazywany jest „Zielonymi Płucami Polski”. Siemiatycze, jako dumny reprezentant tego regionu, mogą pochwalić się nie tylko otoczeniem lasów, lecz również posiadaniem trzech zbiorników wodnych, co czyni miasto znakomitym miejscem do zdrowego wypoczynku.

Siemiatycze_zalew nr 2-001

W okolicy zalewu nr 1 znajdują się: ścieżka pieszo-rowerowa, odkryty basen, boiska do siatkówki plażowej, trasa zdrowia, skatepark, boiska ORLIK. Przy zalewie nr 2 skorzystać można z mini siłowni, placu zabaw, wypozyczalni sprzętu wodnego. Kąpielisko na zalewie jest strzeżone, a plaża szeroka. Przy zalewie nr 2 znajduje się także miejsce na grill lub ognisko.

Zalew nr 3 to oaza spokoju uczęszczana głównie przez wędkarzy.

 

Dla entuzjastów aktywnego wypoczynku Siemiatycze mają wiele do zaoferowania. W lesie przy  zalewie nr 2 wytyczone zostały trasy biegowe, rowerowe i nordic walking, które zimą pełnią funkcję tras do narciarstwa biegowego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia halę widowiskowo-sportową z widownią na 715 miejsc, zarządza także kompleksami boisk wielofunkcyjnych (do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki), skateparkiem i stadionem.

Siemiatyckie Kino Pod Gwiazdami

Jedną z największych atrakcji w sezonie wakacyjnym jest Siemiatyckie Kino Pod Gwiazdami. W każdy weekend w lipcu i sierpniu, na leżakach przy zalewie nr 2, można uczestniczyć w bezpłatnych seansach filmowych.

Na uwagę zasługują odbywające się od lat cykliczne imprezy: Dni Siemiatycz (czerwiec), Międzynarodowy i Ogólnopolski Festiwal Tańców Polskich „O Podlaską Szyszkę” (lipiec), Międzynarodowy Festiwal „Kultura bez Granic” i Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza (lipiec), wydarzenia muzyczne Muzyczna Strona Siemiatycz (luty), Siemiatycze Blues – Rock Festiwal (sierpień) i imprezy sportowe Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej (maj), Siemiatycka Wieczorna Dycha – bieg na 10 km ulicami miasta (maj), Triatlon Siemiatycki (sierpień) oraz zawody wędkarskie (czerwiec, lipiec, sierpień). Siemiatycze są także znanym ośrodkiem sportów motorowych.

W 2015 roku Siemiatycze otrzymały tytuł „Miasta przyjaznego środowisku i mieszkańcom”. Świeże powietrze, czysta woda, zielone lasy oraz szeroki wachlarz dostępnych aktywności rekreacyjnych czynią Siemiatycze miejscem, w którym każdy może poczuć bliskość natury  i wypocząć.

 

Gospodarka

Na terenie Siemiatycz działalność prowadzi około 1000 podmiotów gospodarczych. Wśród nich silnie rozwinięty jest sektor handlowo-usługowy. W zakresie działalności produkcyjnej i usługowej wyróżniają się: przetwórstwo drewna, przetwórstwo rolno – spożywcze, usługi transportowe  i remontowo – budowlane. Z wyrobów produkcji lokalnej znane są głównie: parkiet, meble, wyroby betonowe oraz kafle. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części Miasta Siemiatycze położonej przy ul. Tadeusza Kościuszki zakłada przeznaczenie terenów pod zabudowę przemysłową i usługową. Plan obejmuje obszar o powierzchni około 108 ha.

 

 Więcej na www.siemiatycze.eu

 

 

  • MB/8 Club Poland