Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /var/www/w114-115.org.pl/w/wp-content/themes/Canyon/functions.php on line 146
O MB/8 Club Poland - MB/8 Club Poland - Klub i forum Mercedes-Benz W114, W115, W123, W116, W124. W201

IMG_8904

Stowarzyszenie MB/8 Club Poland istnieje od 2001 roku i w chwili obecnej zrzesza już niemal stu oficjalnych członków – właścicieli i użytkowników mercedesów W114, W115, W123 i wielu, wielu innych modeli.

Liczba członków Klubu, podobnie jak jego sympatyków (uczestników ogólnopolskich spotkań) wciąż rośnie. Jesteśmy w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Łodzi i wielu mniejszych miejscowościach. Wszystkich nas łączy przekonanie, że W114, W115 są ostatnimi przedstawicielami rodziny mercedesów łączącymi w sobie nowoczesność technologiczną ze starą, klasyczną elegancją. Oba modele, W114 i W115, miały swoją premierę w 1968 roku, a ich produkcję zakończono osiem lat później – w 1976 roku. Klub nie ma zamkniętego charakteru, więc chętnie – tak na naszym forum internetowym, które jest największym forum internetowym poświeconym marce Mercedes-Benz w Polsce (ponad 9000 użytkowników, 416 000 wiadomości) jak i na dorocznych zlotach – gościmy użytkowników zarówno starszych aut, jak i tych trochę bardziej współczesnych, które wciąż przypominają o tradycji marki Mercedes.

 

Od momentu powstania Klubu zorganizowaliśmy już 28 ogólnopolskich zlotów, m.in. w Trzebnicy, Pucku, Lublinie, Pułtusku, Szczecinie, Gdyni czy Legionowie. Były to atrakcyjne imprezy – w rajdach turystycznych na orientację i próbach sprawnościowych uczestniczyło do około stu załóg z całej Polski. Przy bardzo niskim budżecie imprez tak duża frekwencja uczestników stanowi ogromny sukces i stawia nas wysoko w rankingu imprez podobnych organizacji. Klub kilkukrotnie uczestniczył w targach motoryzacyjnych (m.in. w Opolu, Wrocławiu i Warszawie), gdzie nasze auta budziły duże zainteresowanie zwiedzających. Klub wspomagał również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i  Domy Dziecka. Dodatkowo władze miast często zapraszają nas na lokalne imprezy i uroczystości. Przykładem tego może być zlot w Pułtusku czy Jeleniej Górze, które były niezwykłą atrakcją odbywających się w tym samym czasie obchodów dni obu miast. W 2011 roku obchodziliśmy jubileusz 10-lecia istnienia naszego Stowarzyszenia, a w 2016 roku hucznie świętowaliśmy 15-lecie Klubu podczas zlotu w Siemiatyczach na Podlasiu.

Categories: Bez kategorii, O Klubie

Comments are closed.

  • MB/8 Club Poland