Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /var/www/w114-115.org.pl/w/wp-content/themes/Canyon/functions.php on line 146
Zaproszenie na I Rundę MPPZ 2015 do Stalowej Woli - MB/8 Club Poland - Klub i forum Mercedes-Benz W114, W115, W123, W116, W124. W201

Autopzm_swmobilklub Stalowa Wola serdecznie zaprasza na I Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się w dniach 7 – 10 maja 2015 r.

Trasa prowadzić będzie przez Puszczę Sandomierską do Leżajska, gdzie będziemy zwiedzać zabytkowy klasztor i muzeum z dziełami sztuki z obiektów sakralnych, które po II wojnie światowej zostały za wschodnią granicą Polski.

Wysłuchamy krótkiego koncertu na drugich co do wielkości w Polsce barokowych organach.

pzm_sw_1

W drugi dzień Mistrzostw podziwiać będziemy najnowsze osiągnięcia przemysłu obronnego produkowane w Hucie Stalowa Wola, spadkobiercy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Liczne próby sportowe i zabawowe dostarczą zawodnikom wielu emocji.

Powracamy do próby sportowej „pod wiaduktem”.

 

Odwiedzimy małe galicyjskie miasta: Rudnik nad/Sanem, Krzeszów, które 100 lat temu zostały zniesione z powierzchni ziemi w czasie jesiennych walk rozpoczynającej się I wojny światowej. Tysiące żołnierzy armii obu państw zaborczych Rosji i Austrii, a w ich szeregach po obu stronach frontu wielu Polaków w bratobójczym boju jak pisał miejscowy poeta „przez długie mokre tygodnie jesieni bili się ze sobą jak ludzie szaleni”. Kilkutygodniowe walki nad brzegiem Sanu tylko między Krzeszowem a Rudnikiem nad/Sanem pochłonęły ponad 20 tysięcy zabitych żołnierzy, nie licząc olbrzymich strat wśród ludności cywilnej. W tych bojach użyto najcięższych rodzajów artylerii. Groble masowych grobów pokryły zrytą pociskami ziemię, przekopano je później rzekomo w celu godnego pochówku i uporządkowania cmentarzy wojennych, a tak naprawdę dla uzyskania butów, których brakowało dla nowych roczników żołnierzy tej pierwszej w ubiegłym wieku hekatomby wielu narodów, której 100 rocznica wybuchu przypadła w 2014 roku.

pzm_sw_2

Poznamy bardzo długą i bogatą tradycję wikliniarską i flisacką, bo tym zajmowali się w czasach pokoju okoliczni mieszkańcy. Także rolnictwo – zboże i drewno będące skarbem tej ziemi ładowane na tratwy spławiano do Gdańska w rzecznych portach Krzeszowa, Ulanowa i Rudnika nad/Sanem i tylko kapryśny charakter Sanu, jego liczne zmiany koryta nie pozwoliły na zachowanie tych zabytków historii. A sławę sosen rosnących w puszczy sandomierskiej rozpowszechniły po wszystkich oceanach zbudowane z nich maszty statków i okrętów.

pzm_sw_3

Próba sportowa „pod wiaduktem” i przejazd ulicami miasta Stalowej Woli oraz Bal Komandorski zakończy nasze spotkanie w Stalowej Woli.

Część gastronomiczna tradycyjnie – jak tylko w Stalowej Woli.

Baza Mistrzostw: zajazd „SEZAM” w Stalowej Woli ul. Komisji Edukacji Narodowej  51.

Serdecznie zapraszamy

Automobilklub Stalowa Wola

ul. Ofiar Katynia 28a , 37-450 Stalowa Wola

e-mail: biuroasw@interia.pl  , www.automobilklubstalowawola.pl

tel/fax 15 842-29-81 , 15 842-30-13 ,  tel. kom. 510-199-570

Comments are closed.

  • MB/8 Club Poland